Pszichologika - avagy miként gondolkodom a világról?

Szerintem a pszichológia, pszichologika. Minden logikus, csak éppen nem a megszokott módon. Test-lélek- szellem hármasunk szeret rébuszokban beszélni. Ha meg akarod érteni, felejtsd el a hagyományos ok-okozati összefüggéseket.

A PSZICHOLOGIKA AZ ÁTVÁLTOZÁS PSZICHOLÓGIÁJA

Volt egyszer egy csodálatos, aranyhajú kislány. Olyan szép volt, és olyan csodás volt a mosolya, hogy mindenki szíve táncraperdült, ha ránézett. A mosolygó nagymamák, bácsik és nénik mind meg voltak győződve arról, hogy ez a kislány egy angyal, aki majd megváltoztatja a világot. Édesanyja elnéző mosollyal hallgatta...

- ....volnátok csak itt, amikor éjjel háromszor- négyszer is olyan követelődzően sír, hogy az egész ház zeng rőle! Persze, még OLYAN kicsi... majd megtanulja.

A kislány szépen növögetett és ahogy egyre nagyobb lett, egyre több nem szabaddal találkozott. Eleinte azt hitte, ez valami szörny, akitől a szülei óvni akarják, de ahogy nagyobb lett, és soha nem találkozott a szörnnyel, kíváncsian visszakérdezett?

- Anyu, mi az a nem szabad és miért csapsz a kezemre?

A mamája mostanában nagyon ideges volt. Apuval egyre többször csóválták a fejüket, amikor a munka meg a sietek került szóba.

A kislány elképzelte, hogy a munka biztosan egy lehet azok közül a keserű, kanálból adagolt valamik közül, amiket akkor nyomtak a szájába, amikor anya azt mondta, hogy ettől nősz igazán nagyra kicsikém!

A sietek meg az a fel- le rohangálás, amit anya csinál, miközben a lakás különböző pontjai között szaladgál, itt is, ott is felkapva magára valamit.

Mivel még mindig nem kapott választ a kérdésére, meghuzigálta anyu blúzát.

- Jaj, drágám, most hagyj békén, menj szépen játszani!

Mire 16 éves lett, addigra szépen lassan elfelejtette, hogy valamikor a nagymama, a nénik és a bácsik azt mondták neki, hogy olyan csodálatos és szeretetteli a mosolya, mint egy angyalnak, és biztosan azért került ide a földre, hogy jobbá tegye a világot...

A meséből nyilván rájöttél, hogy ez a pszichológia a nevelés következményeivel foglalkozik. Fő kutatási területem a nevelés következményei, azon belül is a nevelés, a betegségek és a személyiség kapcsolata. Minden ebből származik, ide visszavezethető.

Milyen képed van magadról?

A nevelés és a betegségek közti kapcsolat kutatása

Nem a gyógyszerek mentik meg az életed. Segíthetnek, de a MEGMENTŐ benned van. Nevelésnek hívják.

Életünk során rengeteg képkockát rögzítünk lelkünk legmélyén.

A legtöbb kép apró hatások révén kerül be "albumunkba".

Kölcsönösen "neveljük"egymást.

Miért vagyok ilyen?

Lehetek több?

Miért vannak másnak jobb lehetőségei?

Az én szüleim miért nem támogattak gyerekként?

Miért pont én lettem beteg a családomban?

Hogyan higgyek bárkinek is, amikor semmi nem akar sikerülni?

Ilyen, és ehhez hasonló kérdések zakatolnak mindenki fejében.

Az agyadban játszódó párbeszéd meghatározza ki vagy és meg is erősít ebben a hitedben.

Mindezt a zajt már gyerekkorban megtanuljuk létrehozni.

Hogyan hat a nevelés az egyes személyekre?

Milyen típusok milyen betegségre lesznek fogékonyak a különböző nevelési módszereknek köszönhetően?

Hogyan tudjuk mindezt megváltoztatni?

Nos, erről szól a pszichologika, az átváltozás pszichológiája.

Az átváltozás nem arról szól, hogy jó vagy rossz ember vagy, vagy voltál, hanem azt segíti, hogy mostantól a legjobb ember legyél.

Hogyan? Még több a pszichologikáról.

A munka totemállatául a szitakötőt választottam. Spirituális értelemben és biológiailag is ő képviseli az átváltozást számomra a legjobban. Remélem neked is tetszik! :)


Nyári Beatrix  . Minden jog fenntartva!
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el